Give a girl the right shoes and she can conquer the world :)

Jak dbać o buty ze skóry?

Skórzane buty są bardzo trwałe i wygodne, jednak łatwo je zniszczyć nieodpowiednią pielęgnacją. Aby służyły jak najdłużej i pozostały w dobrym stanie należy odpowiednio je czyścić i konserwować, pamiętając o kilku ważnych zasadach.

Zacznij od delikatnego usunięcia powierzchniowych zanieczyszczeń, takich jak kurz czy błoto. Użyj do tego wilgotnej gąbki lub specjalnej miękkiej szczotki. Następnie nałóż niewielką ilość pasty lub płynu do czyszczenia butów. Odczekaj kilka minut, aż specyfik wyschnie. Następnie usuń resztki brudu i preparatu za pomocą miękkiej, bawełnianej szmatki. Uporczywe plamy możesz usunąć wacikiem zwilżonym w spirytusie denaturowanym. Nie susz butów na kaloryferze – skóra się zniszczy i staną się sztywne.

Dobry preparat utrzyma skórzane buty w idealnym stanie przez długi czas.


Dobry preparat utrzyma skórzane buty w idealnym stanie przez długi czas.

Jeśli chcesz aby skóra nie pękała i jak najdłużej wyglądała jak nowa, powinieneś ją na bieżąco konserwować. Wybierz preparat, który jest przeznaczony do takiego rodzaju skóry, z jakiego są zrobione twoje buty. Możesz też wybrać produkt uniwersalny, na przykład wosk pszczeli. Nałóż grubą warstwę preparatu i odczekaj kilka minut. Resztę usuń miękką ściereczką. Nie nakładaj produktu kilka razy. Skóra już po pierwszym nałożeniu wchłonie taką ilość środka, jaką jest w stanie przyjąć.

Brak komentarzy

Skomentuj