Give a girl the right shoes and she can conquer the world :)

Buty do biegania

Jeśli jesteś miłośnikiem joggingu, odpowiednie obuwie to podstawa. Niedopasowane, niewygodne buty utrudnią bieganie i zmniejszą jego efektywność. Podpowiadamy, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu.

• Przymierz oba buty – ta zasada obowiązuje podczas przymiarki każdego rodzaju obuwia. W przypadku butów do biegania ma szczególne znaczenie. Stopy mogą delikatnie różnić się rozmiarem.

• Na zakupy wybierz się po południu – noga jest wtedy zmęczona i lekko spuchnięta, podobnie jak podczas biegania. Jest to bardzo ważne, gdyż buty sportowe nie mogą uciskać mięśni i stawów.

Dobre buty do biegania poprawią komfort uprawiania joggingu.


Dobre buty do biegania poprawią komfort uprawiania joggingu.

• Załóż skarpetki – najlepiej podobne do tych, w których będziesz biegać. Skarpetki i buty powinny tworzyć duet i nie chodzi tu wcale o wygląd, ale wygodę. Wybierz skarpetki z dobrego, przewiewnego materiału.

• Kup odrobinę większe – nie wybieraj butów o idealnym rozmiarze. Wygodniej będziesz się czuła w takich, w których stopa będzie miała swobodę. Nie znaczy to jednak, że but powinien być o dwa rozmiary za duże.

• Pobiegaj po sklepie – nie wstydź się wypróbować butów. Sprawdź czy nie obcierają i nie uciskają ścięgna achillesa. Dla porównania najlepiej przymierz kilka modeli i wybierz najlepsze.

Brak komentarzy

Skomentuj